Kuchnie klasyczne na wymiar – Poznań | Tradycyjne meble kuchenne

Image

Meble tradycyjne

Miłośnikom tradycyjnych aranżacji z pewnością spodobają się nasze projekty kuchni w stylu klasycznym. Kuchnia klasyczna jest pomieszczeniem, w którym czują się dobrze wszystkie pokolenia. Wnętrze charakteryzuje przede wszystkim ponadczasowe wzornictwo, wykorzystanie naturalnych materiałów i liczne dekoracje. Wspomniana funkcja ozdobna dotyczy nie tylko drobnych przedmiotów, ale również frontów szafek kuchennych, kolorystyki i wzornictwa blatów czy rodzaju oraz kształtu uchwytów.

Projekty klasycznych kuchni na wymiar:

Klasyczne szafki kuchenne

W stylu klasycznym często występują szafki kuchenne, których drzwiczki są delikatnie frezowane. W naszych projektach dominują matowe wykończenia frontów, które świetnie wpisują się w charakter klasycznych mebli kuchennych. Na szczególną uwagę zasługują również okucia i uchwyty. Proponujemy eleganckie gałki lub klasyczne uchwyty, które mogą być stylizowane na elementy sprzed kilkudziesięciu, a nawet kilkuset lat.

W szafkach kuchennych w stylu klasycznym pięknie prezentują się również szprosy. To dekoracyjne uzupełnienie klasycznych mebli kuchennych. Dzielą tafle szkła na mniejsze części i dają wrażenie harmonii w całym pomieszczeniu, gdy za przeszklonymi witrynami znajduje się zastawa w jednolitym kolorze. Dodatkowo szkło we froncie skutecznie odbija światło, rozjaśniając klasyczną kuchnię i dając wrażenie lekkiej zabudowy.

Blat kuchenny w stylu klasycznym

Kuchnie klasyczne często opierają się na ponadczasowych materiałach: drewnie, kamieniu czy szkle. Blaty wykonane z tych surowców cieszą się ogromną popularnością nie tylko ze względu na efekty wizualne, ale również parametry techniczne. Są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, a odpowiednio pielęgnowane zachowają swoje właściwości przez wiele lat.

Blaty w kuchniach mogą zostać wykonane z naturalnych materiałów lub skutecznie je imitować. Na ciekawe wykończenie zasługuje również fragment ściany pomiędzy blatem a szafkami kuchennymi. Często na tej części ściany pięknie wyglądają takie same materiały, z których zostały wykonane blaty lub fronty szafek.

Klasyczne dodatki do kuchni

Na atmosferę i styl klasycznej kuchni mają wpływ nie tylko meble, ale również dodatki oraz elementy wykończenia. W naszych projektach uwzględniamy nawet najmniejsze szczegóły, które w połączeniu z pozostałymi elementami wystroju wnętrz wpływają na spójny wygląd kuchni. Zwracamy uwagę na wcześniej wspomniane uchwyty, rodzaj zlewozmywaka i baterii kuchennej czy nawet kolor płyty grzewczej. Do ponadczasowych materiałów wykorzystywanych w stylu klasycznym można dodać również elementy o odcieniu złotym czy miedzianym, które pięknie współgrają z innymi naturalnymi surowcami.

Każdy projekt jest jednak pracą indywidualną, przy której wizualizujemy potrzeby i upodobania naszych Klientów pod względem stylu aranżacyjnego swojej wymarzonej kuchni. Bez względu na to, czy podobają Ci się kuchnie angielskie, prowansalskie, rustykalne, glamour, vintage lub inne klasyczne kierunki, możesz zgłosić się do naszego przedsiębiorstwa, a na pewno doradzimy najlepsze rozwiązania aranżacyjne. Dzięki nam każdy członek rodziny oraz gość poczuje się w klasycznej kuchni swobodnie i wyjątkowo!

Skontaktuj się z nami: a my powiemy Ci jak przygotować się do pierwszego spotkania.