Sprzęt AGD do kuchni pod zabudowę | Sprawdzone marki | Villa Project Poznań

Image

Urządzenia AGD do kuchni

Na sprzęt kuchenny składają się urządzenia niezbędne w każdym gospodarstwie domowym: lodówka, piekarnik czy płyta grzewcza. Duże AGD do kuchni można wybrać w wersji wolnostojącej lub przeznaczonej do zabudowy. Każde urządzenie różni się pod względem parametrów technicznych, wyglądu oraz dodatkowych funkcji.
Nasi specjaliści doradzają, jakie sprzęty powinny być wybrane do ergonomicznej i jednocześnie estetycznej kuchni. Już na etapie projektu kuchni na wymiar bierzemy pod uwagę wyposażenie jej w niezbędny sprzęt gospodarstwa domowego. Naszym Klientom oferujemy urządzenia kuchenne wyłącznie od sprawdzonych i renomowanych producentów.

Jakie AGD do kuchni?

Projektowanie kuchni jest procesem wieloetapowym. Przed umieszczeniem sprzętu i mebli kuchennych na wizualizacji, warto zaplanować, jakie urządzenia w ogóle będą potrzebne. Najczęściej wybieranymi są:

  • Lodówka + zamrażarka
  • Płyta grzewcza + piekarnik lub kuchenka wolnostojąca
  • Zmywarka
  • Mikrofalówka
  • Okap

Kuchenny sprzęt – AGD do zabudowy

W kuchniach projektowanych na wymiar bardzo dobrze sprawdzają się i prezentują urządzenia do zabudowy. Można je w przemyślany sposób ukryć za estetycznymi frontami. Kuchnię można zabudować całkowicie, a widoczne pozostaną wyłącznie piekarnik oraz płyta grzewcza.

AGD do zabudowy obejmuje zarówno kuchenki, jak i piekarniki, zmywarki czy mikrofale. W takiej kuchni nawet okap może być estetyczny wkomponowany w styl i charakter danego pomieszczenia. Coraz popularniejszym pomysłem staje się także zabudowa małego AGD, np. ekspresu do kawy. Wiele osób wybiera właśnie takie rozwiązanie, dzięki czemu może wyeksponować zestaw mebli kuchennych i nie martwić się o to, czy sprzęt wizualnie wkomponuje się w styl pomieszczenia.

AGD wolnostojące

Decydując się na sprzęt wolnostojący, który nie potrzebuje obudowy, ma się większą swobodę ustawienia urządzeń w swojej kuchni. W razie potrzeby można także w prosty sposób wymienić sprzęt kuchenny. Warto w tej kwestii skonsultować sprawę ze specjalistą, który doradzi wybór AGD pod względem rozmiarów i stylu pomieszczenia.

Projekt kuchni – jakie AGD?

W projektach kuchni należy dokładnie rozplanować rozmieszczenie sprzętu, biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia, instalacje elektryczne czy sieć wodno-kanalizacyjną. Przy konsultacjach specjalista przeprowadza analizę potrzeb, dowiadując się między innymi, ile osób będzie korzystać z kuchni, dla jakiej liczby mieszkańców będą przygotowywane posiłki i czy kuchnia będzie połączona z jadalnią lub salonem.

Wówczas AGD dobiera się nie tylko ze względu na cenę czy aspekty wizualne, ale także parametry techniczne, jak np. klasa energetyczna czy poziom hałasu – to szczególnie ważne, jeśli kuchnia połączona jest z jadalnią lub salonem, ponieważ cicha zmywarka czy lodówka z pewnością przyczyni się do przyjemnego odpoczynku.
Ważne są także uniwersalne zasady, jak np. położenie piekarnika – jeśli ma znaleźć się w zabudowie słupkowej, warto umieścić go na takiej wysokości, żeby nie trzeba było się do niego schylać. Kuchenka gazowa czy płyta grzewcza powinny znaleźć się w pobliżu kanału wentylacyjnego, do którego warto podłączyć okap kuchenny.

Lodówka nie powinna natomiast być ustawiona przy źródłach ciepła jak kuchenka czy grzejnik. Przy częstym gotowaniu warto kupić energooszczędną płytę indukcyjną i okap o dużej wydajności. Zmywarka dla dużej rodziny powinna mieć szerokość około 60 cm, natomiast dla pary lub singli sprawdzi się taka o wymiarach 45 cm. To szczegóły, o których mogą nie wiedzieć lub nie pamiętać osoby planujące remont bądź urządzające kuchni, jednak nasi specjaliści nigdy o tym nie zapomną.

Corian i spieki kwarcowe

Coraz bardziej popularnym materiałem na blaty kuchenne jest corian – gładki w dotyku, odporny na uszkodzenia, odporny na zmienne temperatury, wodę i ścieranie. Jest łatwy w czyszczeniu, plamy i zabrudzenia nie wnikają w powierzchnię dzięki ultra gładkiej strukturze – wszelkie zabrudzenia wystarczy usunąć najczęściej wilgotną szmatką, bez dodatku detergentów. Corian to mieszanka naturalnych minerałów oraz żywicy akrylowej.
Ciekawym materiałem są również spieki kwarcowe – bardzo cienkie i zarazem wielkie płyty, wykonane ze zmielonych skał granitowych, które w odpowiedniej mieszance z innymi materiałami przypominają wyglądem naturalne materiały: marmur, łupek czy granit. Wykazują odporność na tłuszcze, kwasy, zarysowania, pleśń i grzyby, zmienne temperatury, działanie wody, promieniowanie UV. Odznaczają się przy tym lekką konstrukcją.

Nasi specjaliści z chęcią doradzą wybór najlepszych materiałów i dekorów blatów: od jednobarwnych, przez drewnopodobne i kamienne, po szereg oryginalnych wzorów. Na blatach roboczych skupia się cały ciężar kuchennych prac, dlatego wiemy, że muszą być one nie tylko estetyczne, ale również solidne i odporne na uszkodzenia.

Więcej informacji

O tych i innych zasadach dowiesz się od naszych ekspertów. Wykonujemy nie tylko projekty, które pięknie wyglądają na wizualizacji, ale takie, które w rzeczywistości gwarantują naszym Klientom funkcjonalną i estetyczną przestrzeń.

Skontaktuj się z nami: a my powiemy Ci jak przygotować się do pierwszego spotkania.