Meble do jadalni • stoły, krzesła, komody | Projekty mebli do jadalni – Poznań

Meble do jadalni

Podstawę wyposażenia jadalni stanowi stół z krzesłami. Ta sfera może składać się wyłącznie z tych mebli, żeby pełnić swoją funkcję – niezależnie od tego, jaka jest lokalizacja tego pomieszczenia. Jadalnia może bowiem znajdować się w kuchni, salonie lub osobnym pokoju. Wszystko zależy od układu mieszkania lub domu, warunków przestrzennych oraz indywidualnych preferencji mieszkańców.

Wykonujemy projekty kuchni oraz jadalni, w których toczy się życie rodzinne i towarzyskie. To w tych pomieszczeniach bliscy spotykają się podczas wspólnego spożywania, ale również przygotowywania posiłków czy sprzątania po nich. Staramy się wykonać projekty uwzględniające potrzeby i preferencje mieszkańców – chcemy, żeby stworzona przez nas przestrzeń mogła być funkcjonalna, ergonomiczna i estetyczna nawet przez wiele lat. W ostatnich latach popularnością cieszą się jadalnie w otwartej strefie dziennej w pobliżu kuchni lub salonu.

Drewniane meble do jadalni

W aranżacji jadalni jednym z najważniejszych punktów jest stół. Przy nim spożywamy posiłki, rozmawiamy, śmiejemy się, podejmujemy ważne decyzje, przeprowadzamy rozgrywki, a czasem nawet odrabiamy z dziećmi lekcje czy pracujemy. Jadalnia z kuchnią lub salonem często sprzyja integracji domowników, dlatego warto zadbać o komfort wszystkich mieszkańców.

Stół do jadalni w najpopularniejszej wersji jest meblem otoczonym 4 krzesłami. Duża jadalnia z powodzeniem zmieści jednak modele 6-, 8-, a nawet 10-osobowe. Stół powinien być odsunięty od ścian, żeby można było do niego podejść z każdej strony. Może być udekorowany nie tylko wtedy, gdy zasiadamy do posiłku. Mile widziane są różnego rodzaju tekstylia (obrus, bieżniki, serwetki), dekoracje (wazony, ozdoby, świeczki) czy patery bądź naczynia na owoce lub przekąski.

Wokół stołu ustawiane są krzesła lub fotele – przy ich wyborze warto kierować się estetyką, wykonaniem oraz ergonomią użytkowania. W końcu przebywanie w jadalni niezbyt często kończy się zjedzeniem posiłku i rozejściem się do innych pokojów w domu. Przy organizacji domowego przyjęcia czy spotkania na takim krześle można siedzieć cały wieczór. Dużą popularnością cieszą się zatem meble tapicerowane, których siedzisko jest wypełnione gąbką zapewniającą wygodę podczas siedzenia.

Meble do jadalni na wymiar

Dobrym rozwiązaniem w urządzaniu jadalni jest postawienie na profesjonalny projekt oraz meble na wymiar. To szczególnie dobry pomysł w przypadku otwartej przestrzeni. Te same materiały, wzornictwo i kolorystyka gwarantują spójność stylistyczną. Nasza propozycja obejmuje zarówno prostokątne, jak i kwadratowe czy okrągłe stoły.
W jadalni z kuchnią można postawić stół, który pasuje do frontów szafek kuchennych. Gdy w kuchni nie ma miejsca ustawienie stołu, możemy zaprojektować w niej kącik jadalny, przedłużając blat kuchenny, przy którym będą stały popularne hokery lub standardowe krzesła.
Meblem, który również można zaprojektować i wykonać na wymiar, jest przeszklona witryna. Świetnie sprawdzi się w każdej jadalni, pełniąc funkcję praktyczną i estetyczną. Zapewnia idealną ekspozycję i ochronę delikatnych przedmiotów. Można w niej ustawić komplet porcelany, zastawę obiadową, kieliszki, a także różnego rodzaju dekoracje.

Również ten element wystroju wnętrz może być wykonany na wymiar, uzupełniając dostępną wnękę lub stanowiąc mebel wolnostojący. W towarzystwie witryny można również ustawić komodę, w której przechowuje się serwetki, obrusy lub inne przedmioty. Dla pragmatyków lepsze będzie połączenie obu mebli do jadalni, czyli kupno kredensu, na który składają się zarówno zamknięte szafki oraz szuflady, jak i przeszklona część ekspozycyjna.

Skontaktuj się z nami: a my powiemy Ci jak przygotować się do pierwszego spotkania.