Nowoczesne hokery kuchenne • Krzesła barowe do kuchni | Villa Project Poznań

Image

Nowoczesne hokery do kuchni

Coraz popularniejszym elementem wystroju kuchni oraz jadalni stają się hokery.
To podwyższone stołki, przypominające charakterystyczne krzesła barowe. Wybiera się je najczęściej wtedy, gdy w kuchni zamiast stołu znajduje się bar lub wyspa. Mogą to być krzesła kuchenne drewniane, tapicerowane, skórzane, a nawet z elementami plastikowymi i metalowymi, wpisujące się w styl industrialny lub nowoczesny. Meble występują w wersji obrotowej, z oparciem lub bez niego, na jednej, trzech lub czterech nogach, z podparciem pod stopy i opcjonalną regulacją wysokości. To nie tylko meble użytkowe, ale również ciekawa ozdoba.

Podwyższane taborety i hokery

Dostępne w wielu wariantach różniących się od siebie kolorem, wymiarami czy sposobem wykonania. Mogą pasować zatem do jadalni czy kuchni wyposażonych w różnym stylu: skandynawskim, loftowym, nowoczesnym, klasycznym i innych. Projektując kuchnię i jadalnię, staramy się stworzyć wizualizację, która nie tylko będzie zachwycać estetyką, harmonią i pomysłowością, ale pomoże również stworzyć funkcjonalne pomieszczenia w rzeczywistości. Zarówno kuchnia, jak i jadalnia, jest miejscem spotkań, spędzania wspólnego czasu i spożywania posiłków przy ważnych lub mniej ważnych rozmowach.

Hokery drewniane

Zwolennicy bardziej tradycyjnych aranżacji pomieszczeń z pewnością zakochają się w hokerach drewnianych. Takie krzesła barowe występują zazwyczaj w wersji na czterech nogach, z wysokim podparciem lub bez podparcia. Kompromisem pomiędzy tymi dwoma modelami są krzesła z delikatnym podparciem w okolicach lędźwi.
Hokery drewniane nie muszą być wykonane w całości z tego naturalnego materiału. Często siedziska wypełnione są gąbką i obite tkaniną, dzięki czemu dodają wnętrzu przytulności. Z kolei hokery z drewnianą podstawą i metalowymi nogami świetnie wpisują się w charakter stylu industrialnego.

Image

Hokery obrotowe

Popularnym rodzajem krzeseł barowych są modele obrotowe. Siedzisko oparte jest na chromowanej pojedynczej stopie, najczęściej z opcją regulacji wysokości. Na wygodę użytkowania wpływa również podparcie pod stopy. Dzięki takim dodatkowym opcjom i elementom można dostosować krzesło pod własne preferencje.

Obrotowe hokery sprawdzają się zarówno w większych, jak i mniejszych pomieszczeniach. Bez odsuwania krzesła od stołu lub lady, można bez problemu je odwrócić i na nim usiąść. Meble wywodzące się z przestrzeni barowej, kawiarnianej i restauracyjnej coraz częściej znajdują zastosowanie również w domowych wnętrzach. Takie hokery nowoczesne to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na oryginalnej aranżacji.

Hokery tapicerowane

Krzesła kuchenne równie często występują w wersji z tapicerowanym siedziskiem. Są niezwykle wygodne, a do tego wprowadzają do wnętrza domowy oraz przytulny klimat. Najbardziej komfortowe są hokery tapicerowane z wysokim oparciem i podłokietnikami.

Skórzane krzesła kuchenne na pewno świetnie wpiszą się w charakter klasycznych wnętrz. Pikowane obicia pasują do kuchni i jadalni w stylu glamour. Hokery o niestandardowym kształcie siedziska z kolei będą dobrze wyglądać w nowoczesnych pomieszczeniach. Siedziska krzeseł barowych mogą być obite skórą naturalną, ekologiczną bądź tkaniną w jednolitym kolorze albo w oryginalne wzory.

Hokery w projektach kuchni

W przygotowywanych przez nas projektach uwzględniamy styl pomieszczeń, preferencje naszych Klientów, a także najnowsze trendy aranżacyjne. Hokery kuchenne pozwolą zaoszczędzić miejsce i w oryginalny sposób wyposażyć kuchnię bądź kącik jadalny.

To coraz bardziej popularne meble, które znajdują zastosowanie we wnętrzach urządzonych w każdym stylu. Ich kształty potrafią zaskakiwać, dzięki czemu hokery kuchenne stają się nie tylko meblami, ale również ozdobami danego pomieszczenia.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na kompleksowe wyposażenie kuchni oraz jadalni. Wykonamy dla Ciebie wnętrza wprost z Twoich marzeń – od pomysłu, przez projekt, po wykonanie.

Skontaktuj się z nami: a my powiemy Ci jak przygotować się do pierwszego spotkania.